Międzynarodowy Projekt Edukacyjny ''Piękna Nasza Polska Cała"

HERB NASZEJ GMINY to kolejne zadanie projektowe zrealizowane przez dzieci z grupy II. 5 latki zapoznały się z wyglądem herbu gminy Żyraków i przystąpiły do wykonania zadania. Każde dziecko wykonało swoją pracę bardzo starannie, zwracając uwagę na kolory i poszczególne elementy herbu.

Pyszna i zdrowa sałatka owocowa

W naszym przedszkolu na zajęciach kulinarnych 5 i 6 latki przygotowały pyszną, witaminową sałatkę owocową. Przyrządzanie sałatki dało dzieciom wiele radości. Owoce w takiej postaci smakowały wszystkim przedszkolakom, tym bardziej że był to efekt ich pracy. Zajęcia tego typu mają na celu uświadomienie jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Ponadto mają zachęcić dzieci do spożywania owoców oraz wspólnego rodzinnego przygotowywania posiłków.

Dzień Chłopaka w Przedszkolu

30 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji w dniu „Święta Chłopców” w grupie 5 latków p. Ewelina Bizoń razem z dziewczynkami przygotowała drobne upominki. Z kolei w grupie 3,4 latków dziewczynki z pomocą p. Anny Dziurgot zrobiły specjalne krawaty dla „Super Chłopaków”. Oczywiście było mnóstwo życzeń, by nasi chłopcy byli zdrowi i szczęśliwi. Był to dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy.

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny "Piękna Nasza Polska Cała"

"Według przepisu Babci lub Dziadka" to kolejne zadanie zrealizowane przez przedszkolaków z grupy II. Dzieci wraz z p. Eweliną Bizoń z ochotą przystąpiły do zrobienia pysznej szarlotki według sprawdzonego przepisu. Pracy było dużo i wszystkie przedszkolaki miały jakieś ważne zadania do wykonania. Ciasto wyszło wspaniałe! Piękny zapach pieczonej szarlotki czuć było w całym przedszkolu.

Przepis - Szarlotka jak u Babci (lub Dziadka)

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny "Piękna Nasza Polska Cała"

Przedszkolaki z wielką radością wykonały kolejne zadanie w ramach realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego ,,Piękna Nasza Polska Cała”. Tym razem zadanie nr 31- ,,Czerwone korale” polegało na wykonaniu pięknych naszyjników z jarzębiny.